Jakie są najlepsze drążki do podciągania?

Drążki do podciągania to doskonałe urządzenia, treningowe za pomocą jakich wesprzesz mięśnie pleców, braków, brzucha i dłoni

Drążki do podciągania to doskonałe urządzenia, treningowe za pomocą jakich wesprzesz mięśnie pleców, braków, brzucha i dłoni. Można je stosować na mnóstwo sposobów, jednakże głównym zadaniem jest, jak sama nazwa prezentuje, podciąganie. Obecnie niezwykle mnóstwo osób chciałoby poszczycić się prawie doskonałą, zgrabną figurą. Z owego względu decydują się na uprawianie przeróżnego typu ruchów bądź odwiedzanie siłowni. Jednakże polepszyć własną formę oraz muskulaturę można chociażby bez wychodzenia z domu. W domu można z przeznaczeniem wykorzystywać naturalne sprzęty gimnastyczne, takie jak drążki do podnoszenia. Podciąganie jest jednym spośród tychże ćwiczeń, jakie m.in. wspierają mięśnie pleców, przedramion oraz ramion.

Dużo osób, jakie właśnie rozpoczynają swoją sprawę ze sportem, zadaje sobie pytanie, czy posiadanie drążka w domu ma sens, gdy nie mogą się podciągnąć. Odpowiedź brzmi – niewątpliwie, iż tak. Wbrew pozorom drążek nie musi służyć jedynie do podnoszenia. Na drążku możesz robić też wznosy nóg lub odwrócone brzuszki, natomiast to powoduje, iż tenże prosty sprzęt staje się niezwykle szerokim urządzeniem treningowym. Poza tymże drążek nie musi być mocowany tylko do ściany.

Typowy lub z dodatkowymi uchwytami – jaki drążek dobrać?

Wszystko zależy od owego, jakie ćwiczenia zdecydujesz się robić. Należałoby także zwrócić uwagę, w jaki sposób podciągasz się na siłowni, gdzie masz do doboru właściwy sprzęt. Jeśli przeważnie i tak wybierasz podciąganie tradycyjnym podchwytem na wielkość barków, po co ci kij z drugimi zaczepami? Wybierz typowy, prosty, ponieważ na nim będziesz komfortowo wykonywał własne ukochane ćwiczenie. Wielu wytwórców proponuje sprzęt z drugimi zaczepami, np. do chwytu młotkowego bądź szerokiego. Na rynku dostępnych jest mnóstwo typów drążków o rozmaitych typach, wielkościach oraz systemach ich montażu. Zwykle w mieszkaniach, lub domach popularnością cieszą się drążki rozporowe moconwane w ościeżnicy, drążki wkręcane w strop i kije do podnoszenia wkładane do ściany.

Ćwiczenia na drążku – chwyty

Charakteryzuje się trzy główne typy chwytów – chwyt naturalny, podchwyt oraz nachwyt. Podciąganie nachwytem wąsko na wielkość barków wywołuje zaangażowanie najszerszego mięśnia grzbietu, mięśnia czworobocznego oraz naramiennego. To typ chwytu zalecany dla osób marzących o szczupłej figurze. Z kolei podnoszenie nachwytem na szeroko to technika dla tychże, jacy dążą do rozbudowania pleców. Podciąganie podchwytem na wielkość barków zapewnia szybką pracę nad bicepsami. Tymczasem chwyt neutralny znowu angażuje niezwykle najszerszy mięsień grzbietu i mięśnie ramion. To ponadto metoda na najłatwiejsze podciąganie.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com